Dekorasyonda 2019 Yılı Trendleri

Dekorasyonda 2019 Yılı Trendleri; Son zamanlarda, 80’li yıllarda olduğu gibi başı buyruk ve sıra dışı hava taşıyan tasarımlar trend dekorasyon ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişisel tercihlerin ön planda olduğu, kusursuzluğu yakalama amacının güdülmediği bir dekorasyon anlayışı oluşmuştur.

 Güncel dekorasyon trend yörüngesi takip edildiğinde doğayı yansıtan yaşam tarzları, doğu ile batının harmanlandığı, sanatın değil de zanaatın ön planda olduğu tekniklerle karşılaşmaktayız. Rahatlık seviyesi yüksek, kendimizi iyi hissettirecek, ruhumuza şifa veren renk ve malzemeler tercih edilmektedir.

 Doğa Arzusu

 Sağlığımız ve çevre açısından zararlı malzemeler (plastik gibi) geride bırakılarak hasır, ahşap gibi doğal malzemeler son yıllarda dekorasyonda popülerliğini koruyan ve hız kesmeden önümüzdeki yıllarda da koruyacağı tahmin edilen malzemelerdir.

 Bu dekorasyonun tercih edilmesindeki en büyük sebep; şehrin gürültüsünden, kalabalığından, yüksek ve sık binalardan sıkılmanın etkisiyle doğaya kavuşma arzusudur. Doğaya özlem duygusu renk ve desenlerde de karşımıza çıkmaktadır.

 Renk olarak, doğa denildiğinde aklımıza ilk gelen yeşil ve yeşilin tonları kullanılabilir. Çiçek desenleri, yaprak motifleri, tropikal desenler rövanştaki desenlerdir. Bu renk ve desenleri yatak örtülerinde, perdelerde, duvar kağıtlarında görmemiz mümkündür.

 Kendin Yap

 Süslenen tabaklar, örgü battaniyeler, kanaviçe işlemeler, keçe ile yapılan ürünler, ahşabın boyanmasıyla oluşturulan ürünler gibi el emeğine dayanan benzeri olmayan aksesuarlar trenddedir.

 Evimizin birçok aksesuarını tüketim yapmadan kendimiz üretebiliriz böylelikle tasarruf sağlamış oluruz. Tabiki bundan daha da önemlisi, şehrin sıkıntısından uzaklaşarak kendimizi iyileştirip aynı zamanda bir şeyler üretebilmenin hazzına varabiliriz.

 Kumaşta “Kadife”

Dekorasyonda 2019 Yılı Trendleri; Son yıllarda deri kumaş türü geride bırakılarak gerek dokusu gerek görüntüsü dolayısıyla kadife kumaş trenddedir. Kadifenin kendisi imal edilmese dahi yerini aratmayacak düzeyde kadife görünümlü tasarımlar kullanılabilmektedir. Oturma gruplarında ve koltuklarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Dekorasyonda Yılı 2019 Trendleri Renk Tercihi

 Zemin ve duvarlarda doğal taş rengi tonları, sarının yumuşak tonları, lavanta renginin tonları, gri renginin tonları tercih edilerek sade, şık ve modern görünümler oluşturulmaktadır. Odak noktalarında ise ana renk olarak mavi ve kırmızı trenddedir.

 Geometrik Formlar

 Modern ve yalın çağrışım uyandıran geometrik formlar trenddedir. Mekanlarda, geometrik formlu mobilyalara ve desenlere rastlama ihtimalimiz son yıllarda oldukça yüksektir.

Dekorasyon için en mantıklı tablo seçimi

Yorumlar kapatılmıştır.