Dekorasyon İçin En Mantıklı Tablo Seçimi

Dekorasyon yaparken çok fazla ürün kullanmadan evin havası değiştirilebilir. Ufak dokunuşlarla bir odanın ya da bir duvarın enerjisi yükseltilebilir. Bunun için günümüzde yaygın olarak satışı bulunan tablolar kullanılabilir.

 Hangi Türde Tablolar Kullanılabilir?

 Öncelikle kişisel zevkleri göz önünde bulundurmak elbette bizi en doğru seçime yönlendirecektir. Resim sanatına ilgi duyanların işi burada bir nebze daha kolaydır. Çünkü takip ettiği, beğendiği bir ressamın tablosunu ev dekorasyonunda kullanabilir. Ancak bu sanata vakıf olmayan birinin de pek zorlanmaksızın evine uygun tablolar seçmesi olağandır.  Seçim yaparken evde kullanılan mobilyaların tarzına göre bir tablo seçilebilir.

 Eğer mobilya ürünleri klasik, ahşap, kabartmalı ve altın varaklı ürünlerse  mantık açısından klasik dönem ressamlarının tablolarını büyük altın varaklı çerçevelerde yemek masasının bulunduğu duvarda kullanması oldukça kaliteli bir görüntü oluşturabilir. Örneğin “İnci Küpeli Kız” tablosunun dijital baskısını ya da günümüzde yaygın olan taklit yağlı boyasını gösterişli bir çerçeve ile hoş bir tablo halinde kullanabiliriz. Daha bohem, modern ve rahatına düşkün kişiler ise kübist eserleri dekorasyon için kullanabilir.

 Bir Başka Dekorasyon Fikri İse “Kendin Yap!”.

 Resim sanatına yakınlığı olan ve kabiliyeti olan kişiler ise basit ve zevkli yöntemlerle kendi tablolarıyla mantıklı dekorasyonlara sahip olabilirler. Her yerden edinilebilecek tuval üzerine yağlı boya, akrilik boya, sulu boya ve hatta kara kalem teknikleriyle sanat anlayışına uygun özgün tablolar oluşturup yine buna uygun çerçeve tercihleriyle eşsiz tablolar yaratılabilir. Tablo tercihlerinde evin renkleriyle uyumlu olanların yanında zıt renklerle de kontras arttırılabilir. Beyaz bir duvara asılacak olan Vincent Van Gogh tablosu odaya hoş bir görünüm kazandıracaktır.

 Üstelik bu tabloları taklit edebilir ve kendi yaptığınız tablolarla birlikte evin farklı köşelerinde kullanabilirsiniz. Boyut olarak da duvarın boyutuna uygun büyüklükte tablolar seçmek önemlidir. Küçük bir duvara asılacak olan büyük ebatta bir tablo tüm ilgiyi üzerine çekecek ve odanın dekorasyonunu ardında bırakacaktır. Bu nedenle renk ve zevklerin yanında matematiksel değerler de önemli.

 Küçük Tablolar Yapıp Kanvas Kolaj Oluşturmak

 Eğer çizimde kabiliyetiniz varsa kendi yapacağınız ufak tabloları bir duvarda kolaj haline getirebilirsiniz. Farklı renk ve farklı tekniklerle yapılan tabloları tıpkı kırk yama gibi bir araya getirdiğinizde dekoratif ve özgün bir odaya sahip olabilirsiniz. Çizim yapamayanlar da gazete, dergi vb. yerlerden kestikleri fotoğraf ve yazılarla kendilerine ait kolaj çalışması oluşturup bunu kanvas tablo veya mdf tablo haline getirebilir.

Örnek dekorasyonlar için duvar süsleri , kapı süsleri sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Öykü isimli Quilling Çocuk Odası Duvar Süsü Dekorasyon
Öykü isimli Quilling Çocuk Odası Duvar Süsü

Yorumlar kapatılmıştır.