Doğumda hastane odasının iç açıcı ve etkileyici bir şekilde süslenmiş olması, misafirlerinize estetik bir karşılama sunacaktır. Kendi zevklerinizle hazırlayabileceğiniz şeyler olduğu gibi dekorasyon firmalarından da destek alarak hayalinizdeki hastane odasını yaratabilirsiniz. Süslemede genellikle bebek beşiği ve anne yatağı uygun kombinlerle süslenir. Bunlara ilave olarak ikramlıklar için koyulan masa süslenebilir. Bebek beşiği nasıl süslenir? Hastane odası bebek yatağı, bebek kodu süslemesinde en çok kullanılan ürünler, malzemeleri ve örnekleri birkaç başlık altında inceleyelim.

Büyük Fiyonklu Bebek Beşik ve Yatak Süsleme

Bebeğin cinsiyetine göre pembe, mavi veya istenilen renklerde büyük fiyonklar anne ve bebek yatağının ucuna asılabilir. Bebek beşiği uygun renklerle hazırlanmış saten kumaşlarla giydirilebilir.

Büyük fiyonklu bebek beşiği ve anne yatağı süsü
Büyük fiyonklu bebek beşiği ve anne yatağı süsü

Cibinlikli Anne Yatağı ve Bebek Beşiği Süsleme

Cibinlik, bebek beşiği için vazgeçilmez bir aksesuardır. Kaliteli ve küpürlü tüllerden yapılmış çiçek detayları bulunan bir cibinlikle şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde uygun renklerde tüllerle bebek beşiği giydirilebilir. Anne yatağının başına takılan cibinlikle kombini tamamlayabilirsiniz.

Cibinlikli hastane bebek beşiği süsleme
Cibinlikli hastane bebek beşiği süsleme

Kalp Detaylı Bebek Beşiği ve Anne Yatağı Süsleme

İstediğiniz renklerde tüllerle hazırlanan beşik süslemesine parlak simli bir kalp detayı ekleyebilirsiniz. Yine kalp şeklinde tasarlanan dekoratif bir takı ve süs yastığı kullanabilirsiniz. Anne yatağının ucuna da tül ve kalp takılarak süslemeyi tamamlayabilirsiniz.

 

Kalpli hastane bebek beşik süsü
Kalpli hastane bebek beşik süsü

 

Buket Çiçekli Bebek Beşiği Süsleme

Desenli tüller ve parlak kumaşlarların yanı sıra büyükçe bir fiyonkun ortasına iliştirilen bir buket çiçek ile hazırlanan bu beşik güzelliğiyle misafirlerinizin gözünü kamaştıracaktır. Aynı desenlerle ikramlık masası ve anne yatağı süslemesi de yapmak mümkün.

Buket çiçekli bebek tütüsü süsü
Buket çiçekli bebek tütüsü süsü

Figürlü Tüllü Bebek Beşiği

Bebek beşiğine giydirilen tüller üzerine kız bebek, erkek bebek, kalp, yıldız, kelebek, nazar boncuğu ve daha birçok çizgi film karakteri gibi çeşitli figürler eklenerek süsleme tamamlanabilir. Bu figürler keçe kumaştan, içi dolgulu veya dolgusuz olarak hazırlanabilir veya tercihe göre hazır alınabilir.

Figürlü bebek beşik süsü
Figürlü bebek beşik süsü

İsimli Bebek Beşiği

Tül, kumaş, çiçek, kurdele gibi süsleme ürünlerinden herhangi birini kullanarak bebek yatağı süslemesi yapıldıktan sonra bebeğin isminin yazıldığı bir pano eklenebilir. Bebeğin ismi tül veya kumaşa işlenebilir. Keçe kumaştan içi elyaf dolgulu harfler dikilebilir. Yapışkanlı harf stikırlarla yine isim yazılabilir.

Bebek kodu, küvöz ölçüsü Nedir?

Bebek beşiği, küvözü  yada tıp dilindeki adıyla bebek kodu ölçüleri standart değildir. Kullanılan bebek kodunun üretim yılına, markasına ve hastanenin tercihine göre değişmektedir.

Ortamala bebek kodu ölçüleri ise;

Bebek yatağı eni: 40 – 50 cm.
Bebek yatağı boyu: 70-80 cm.
Bebek kodu, küvez yüksekliği: 85-100 cm.

Hazırlanacak olan süslerin lastikli olması veya tüttü etek süslemesi yapılarak kullanılması en uygun tercihlerdir.
Bebek Kodu Ölçüleri - Hastane Beşik Ölçüleri
Bebek Kodu Ölçüleri – Hastane Beşik Ölçüleri

Hastane Bebek Beşiği Nasıl Süslenir? Bebek Yatağı Süsleme” yazısında 2 düşünce

  1. emine diyor ki:

    sitenizde yer alan, Figürlü bebek beşik süsünden almak istiyorum. nasıl alabilirim.detaylı görmek isterim. bilgi verebilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir