Yeni

Quilling Duvar Süsleri

Kır Bahçesi Quilling Duvar Süsü

455,00 KDV Dahil
Yeni
430,00 KDV Dahil

Kardeşler İçin Kapı Süsleri

Bizim Kızlar Quilling İsimli Çerçeve

645,00 KDV Dahil
Yeni

Quilling Duvar Süsleri

Güzellik Quilling Duvar Süsü

475,00 KDV Dahil

Quilling Duvar Süsleri

Merhaba Dünya Quilling Duvar Süsü

545,00 KDV Dahil

Quilling Duvar Süsleri

Modern Quilling Duvar Süsü

485,00 KDV Dahil

Quilling Duvar Süsleri

Pamuk Şeker Quilling Duvar Süsü

445,00 KDV Dahil
485,00 KDV Dahil

QUİLLİNG DUVAR SÜSLERİ

Quilling, ülkemizdeki karşılığı kağıt telkari ya da kağıt kıvırma sanatıdır. El işçiliğiyle renkli kağıtlara şekil verilerek yapılan bir sanattır. Kullanım alanına göre farklı gramajlı kağıtlar işlenerek uygulamalar yapılır. Kıvırma, sıkıştırma, burgu teknikleri kullanılarak bir araya getirilen renklerin ahengi büyüleyici bir etki yaratır. Zemin üzerine dik olarak yerleştirilen kağıtlar, yapılan esere bakanlarda derinlik ve üç boyut algısı oluşturur. Bu nedenle oda süslemelerinde duvar süsü, dekorasyonda tablo veya pano, masa üstü aksesuarları ve kişiye özel hediyelikler yapılarak kullanılır.

Quilling Bebek Odası Duvar Süsleri

Makina ile yapımı mümkün olmayan bu süsleri aileler en özel bireyleri için tercih ederler. Tabiki de çocukları. Doğum sonrası üzerinde isim, doğum tarihi, doğum bilgileri yazan süsler tercih edilirken, doğum öncesi hastane odası süsleme için de isim yazılı ebeveynlerin hayallerindeki renkler ve figürlerin yer aldığı tablolar kullanılır. Erkek bebekler için mavi tonlar, kız bebekler için pembe tonlar tercih edilir.

Kağıt Telkari Nedir?

Kağıt telkari, ülkemizde quilling ya da kağıt kıvırma sanatı olarak bilinmektedir. Renkli kağıtların, ucu çatallı özel bir aparatla kıvrılması ve çeşitli şekiller verilmesiyle oluşur. Bu kağıttan şekillerle süslemeler, aksesuarlar, sanatsal tasarımlar, dekorasyon ürünleri vb. birçok ürün yapılabilmektedir. Ülkemizde son zamanlarda bu sanata ilgi giderek artmaktadır. Ciddi sabır, emek ve el becerisi gerektiren kağıt telkari sanatı, bir hobiden öte bir sanat dalıdır demek doğru olacaktır.Sanat hakkında detaylı bilgiyi QUİLLİNG ART – KAĞIT TELKARİ SANATI sayfamızda bulabilirsiniz.