Bebek Çikolatası

Dünyanın en güzel ve en masum varlıkları olan bebekler için mevlit, baby shower partisi, doğum günü organizasyonları yapılır. Bu organizasyonların tamamı için bebek çikolatası tasarımları sipariş edilir. Gelen misafirlere ikram edilen bebek çikolataları, en özel hatıralardan bir tanesidir. Her çikolata, özgün ve özel tasarımlarla oluşturulur. Her ailenin kendine özgü seçmiş olduğu farklı tasarımları, çikolata modelleri bulunur.

Bu iş için çikolatayı hazırlayabilecek olan özel firmalar seçilir. Hazırlanacak olan çikolata için sipariş verirken ürün adedini belirtmek gerekir. Bunun yanında toplu olarak paket şeklinde belli sayı ile satılan bebek çikolatası alınabilir. Seçim yaparken çikolatanın kalitesi  son derece önemlidir.

Çünkü birkaç gün önceden alınan çikolatalar,  organizasyon gününe kadar tazeliğini korumalıdır. Bayat ve istenen kalitede olmayan seçenekler, sizi maddi anlamda zarara sokacak ve hediyeliklerinizin istediğiniz gibi olmasını engelleyecektir. Hem tasarım hem tat hem de şekil olarak üstün kalite bir tercih yapmanız ikramlarınızın son derece şık olmasına yardımcıdır.

Bebek Çikolatası Nedir

Bebek Çikolatası Nedir?

Çikolata, birçok özel merasimde tercih edilen sevilerek yenen bir şekerleme türüdür. Bebek çikolatası ise bebeklere özel organizasyonlarda dağıtılmak üzere sipariş edilen özel tasarım şekerlemelerdir. Üzerinde bebeğin adının ve bebeğe yönelik iyi dileklerin bulunabildiği çikolatalar, yapılan cemiyetlerde dua sonrasında dağıtılır.

Misafirlere hoş bir jest olarak hazırlanan çikolatalar, her bebek için özel ikonlar, hediyelik eşya paketleri ve renkleriyle hazırlanır. Bu nedenle oldukça fazla çeşitte bebek şekeri ve çikolatası bulunur. Bebeğin cinsiyetine uygun bir renk tercihi yapılması şeker siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Çikolata tercihi olarak badem üzeri çikolata kaplama, beyaz ve kahverengi çikolata karışımından özel dökme çikolatalar bulunur.

Her bir çikolata çeşidi, bebek sahibi kişilerin kendi zevkine göre seçtikleri özelliklerdedir. Herkes kendi bebeği için en özel olanı tasarlatmak ister. Bu nedenle piyasada birbirinden çok farklı tasarımlara sahip çok çeşitli hediyelik malzeme çeşitleri vardır.

Bebek Çikolatası Çeşitleri

Bebek Çikolatası Çeşitleri

Gittikçe yaygınlaşan baby shower partileri, bebekler adına düzenlenen özel organizasyonlar, beraberinde özel hazırlıkları da getirir. Bu da zamanla bebek çikolatası gibi farklı hediyelik eşyaların yaygın şekilde sipariş edilmesini sağlamıştır. Bebeğin adına özel olarak tasarlanan çikolata çeşitleri özel kalıplarla hazırlanabilir.

Kalp, kare, midye, bebek ikonu, yuvarlak, fındıklı, bademli gibi farklı çeşitlerde çikolatalar tasarlanabilir. Özel tasarım çikolata çeşitleri, herkesin kendi bebeği için özel renk seçimleri, malzemeler ve çikolata türüyle yapılabilir. Bunun için beyaz, sütlü ve bitter olmak üzere 3 farklı çeşit çikolata tercihi yapılabilir. Üç çikolatanın bir araya gelmesiyle oluşturulan özel çikolatalar da dualarda, partilerde, doğum günlerinde dağıtılabilir.

Verilen siparişler her aile için son derce özel seçimleri ifade eder. Bebekleri yani en değerli varlıkları için hazırlattıkları hediyelik çikolatalar, en kaliteli ve en şık şekilde tasarlanmalıdır. En özel şekilde seçilmiş hediye paketleri, tasarım renkleri, tasarım şekilleri, yazılarla hazırlatılabilecek çikolata çeşitleri:

 • Bebek çikolatası setleri
 • Bebek çikolata kutusu
 • Özel tasarım çikolata gibi farklı birçok seçeneğe sahiptir.

Bu kadar çok çeşit içinde farklı tasarımlarla farklı birçok model bebek için çikolata yaptırmak mümkündür.

Bebek Çikolatası Modelleri

Bebek Çikolatası Modelleri

Minik bebeklerin uzun ve sağlıklı bir ömrü olması için yapılan bebek mevlitlerinde dağıtılmak üzere tercih edilebilecek olan modeller:

 • Hediye paketi bebek çikolatası
 • Bebek çikolatası kutusu
 • Hoş Geldin Bebek Çikolatası Seti
 • Pleksili Bebek Çikolatası
 • Hoş Geldin Bebek Çikolata Kavanozu
 • Kişiye Özel Bebek Çikolatası
 • Baby Shower Çikolatası
 • Bebek Mevlidi Çikolatası gibi farklı seçeneklere sahiptir.

Bebek çikolatası modelleri içinde en yaygın olanı ise ikramlık kare çikolata şeklinde kağıda sarılmış, isme özel hazırlanan şekerlemelerdir. Bu şekerlemeler, özel çikolata kutularında istenen tasarıma hazır şekilde yapılır. Özel dökme çikolata siparişi verilerek de isme özel kağıtlara sarılı çikolatalar hazırlanabilir.

Her bir çikolata modeli ayrı emek ve işçilik gerektirir. Çikolatanın bilinen bir yerden ve taze olarak alınması hazırlanacak süs için özellikle önem taşır. Her çikolata siparişi için tercih edilen paketler ve renkler de özel olarak seçilir.

 

Bebek Çikolatası Paketleri ve Renkleri

Hazırlanacak olan özel siparişlerde paketler ve renkler, bebek cinsiyetine göre belirlenir. En çok tercih edilen iki renk ise pembe ve mavidir. Bebek için çikolata paketleri tercihe göre parlak ya da mat olarak seçilebilir. Çikolataların sarıldığı kağıtlar, üzerine hazırlanacak olan baskıyla birlikte seçilen renkte tasarlanır. Tasarım için genellikle birden fazla renk tercih edilir.

Beyaz üzerine altın yaldız, beyaz üzerine gümüş rengi ve bir üçüncü renk tercih edilerek orijinal tasarım çikolata çeşitleri oluşturulur. Özel tasarım bebek çikolatası için tercih edilebilecek alternatif renkler kız bebekler için pembe, sarı, kırmızı, mor, turuncu olabilir. Erkek bebekler için kahverengi, sütlü kahve, mavi, yeşil, lacivert gibi renkler seçilebilir. Her iki cinsiyet için de altın yaldız ve gümüş renkleri paket tasarımlarında tercih edilebilir. Şık ve sade tasarımlar için düz renk üzerine bebek adı ve yazılması istenen not eklenerek özel çikolata siparişleri oluşturulabilir.

Renkli Çikolata Paketleri

Bebek Çikolatası Setleri

Set halinde satılan çikolatalar, daha çok tercih edilen bebek çikolatası çeşitleri arasında yer alır. Çikolata setleri genellikle birden çok şekerleme türünün bir arada bulunduğu özel tasarımlardır. Kağıt kaplı çikolatalar yanında badem şekerleri ya da lokumlar bir kutu içinde hazırlanabilir. Ayrıca kutu formu dışında, sepet şeklinde özel tasarım bebek şekerleri yapılabilir.

Kutu ya da sepet üzerinde bebek adı “Hoş geldin Ayla Bebek!”, “Evimizin Yeni Üyesi Hoş Geldin!” şeklinde yazılar hazırlanabilir. Pleksi ile hazırlanan özel tasarım çikolata sepetleri ve setleri de son derece şık bir sunum yapmayı kolaylaştırır. Bebek çikolatası setleri, çikolata ve kolonya yan yana bir kutu içinde olmak üzere tasarlanabilir.

Bu şekilde çikolata ve kolonya ikramını bir arada yapmak için hazırlanan özel paketler ailelerin işini kolaylaştırır. Çikolata setleri madlen bebek ikram çikolatası ile birlikte kolonya ve çiçek şeklinde bir arada da satın alınabilir.

İkramlık Çikolata Setleri

Bebek Çikolatası Kutuları

Bebek çikolataları, her bir sipariş için isme özel olarak hazırlanırlar. Çikolata kutuları da aynı şekilde bebek ismine ve seçilen tasarıma göre özel olarak oluşturulur. Kutu boyutları ve şekilleri standart olsa da üzerindeki tasarım her bir bebek için ayrı şekilde oluşturulur. Seçilen renkler ve tasarımlar, kutu üzerine yazılacak yazılar, tasarım öncesinde hazırlığı yapan firmaya iletilir. Bu doğrultuda tasarım çalışmaları taslak şeklinde hazırlanarak nihai karar için ailenin onayı alınır. Bebek çikolatası kutuları genel olarak:

 • Yuvarlak kutu,
 • Kare kutu,
 • Konserve kutu,
 • Metal kutu bebek çikolatası olmak üzere sınıflandırılabilir.

Kız ve erkek bebeklere özel ayrı kutu tasarımları bulunan çikolatalar, farklı adetlerde sipariş edilir. Katılacak kişi sayısına göre bebek çikolata setleri içinde yer alacak olan adet değişebilir.

Hediyelik Çikolata Kutuları

Bebek Çikolatası Dağıtılan Yerler

Çikolata ikramı, bayram ve misafir ağırlaması dışında bebek doğumlarında da sıklıkla yapılır. Bebek çikolatası dağıtılan yerler arasında bebek mevlitleri, baby shower partileri, hastane odası yer alır. Arzu edilirse mevlide ya da doğuma gelemeyen yakın akrabalara ve arkadaşlara sonraki zamanlarda misafirliğe geldiklerinde bu özel çikolatalar ikram edilebilir.

Bebeklerin 1.yaş günlerinde, diş buğdaylarında ve kız bebekler için yapılan 6.ay kınalarında bebek çikolataları dağıtılabilir. Özel sargı çikolata kağıtları ya da fileleri ile hazırlanan çikolatalar ağız tatlandırır ve güzel bir hatıra olarak saklanabilir. Çikolatalar süslerle birlikte en güzel magnetlerden bir tanesine dönüşebilir. Bu haliyle özel tasarım bebek çikolatası yendiğinde geriye güzel bir süs kalır.

Sadece bebek adı yazılabilen süsler, dualar, güzel dilekler yazılarak da zenginleştirilebilir. Kız ve erkek bebekler için farklı ikonlar tercih edilir. İkiz bebekler için çikolata hazırlanacaksa her iki bebeğin de adı çikolatalar üzerine yazılabilir. Örneğin iki erkek ikiz bebek için “Mustafa ve Murat Bebeklerin Mevlidine Hoş geldiniz!” yazılabilir.

Mevlide gelen akrabalara, aile bireylerine ve arkadaşlara üzeri yazılı özel tasarım çikolatalar ikram edilir. Kız ve erkek ikiz bebekler için hazırlık yapıldığında ise iki ayrı süs tercih edilerek iki ayrı şeker hazırlatılabilir. Ya da tasarımı pembe ve mavi renklerden oluşan üzerinde: “Ayşe ve Emir Aramıza Hoş Geldiniz!” yazan bir tasarım oluşturulabilir.

Mevlüt Çikolatası

Bebek Mevlit Çikolatası

Mevlit çikolataları, genellikle bebeklerin isimleri yanında: “Sağlıkla büyü, Elmas bebek!”, “Ailemizin yeni üyesi aramıza hoş geldin Arda!” gibi yazılarla süslenebilir. Bebek mevlit çikolatası, yapılan dua ardından yeme ikramı sonrasında misafirlere tutulur. Yanında şerbetle birlikte ikram edilen bebek çikolatası, bazen süs şeklinde tasarlanır. Bazen ise üzerinde doğan bebeğe özel tasarımıyla madlen çikolata olarak ikram edilebilir.

Mevlüt çikolatası hazırlatmak için öncelikle hangi şekilde ve tasarımda bir şekerleme yapılacağı kararlaştırılmalıdır. Hem yemek hem de saklamak üzere tasarlanan özel kavanoz şeklindeki bebek çikolataları bunun için son derece kullanışlıdır. Ayrıca  keçeden yapılan bebek çikolataları, Pleksili bebek çikolataları gibi farklı seçenekler mevlit çikolataları olarak tercih edilebilir. Her geçen gün daha farklı süslemelerin ortaya çıkmasıyla birlikte gerek kullanılan malzemeler gerek tasarım açısından farklı ürünler piyasaya sürülmüştür. En yaygın olanları ise çikolata kutusu ya da seti şeklinde satılan ve belli bir sayı ile sipariş edilebilenlerdir.

Baby Shower Çikolatası

Her organizasyon için hazırlanan çikolata süsleri, ayrı bir tasarıma sahiptir. En önemlisi ise Baby shower çikolatası üzerinde “Bebeğimizin 1.yaşı” gibi bir ifadenin bulunmamasıdır. Baby shower partisinin içeriğine uygun olarak “Sultan Bebeğin Baby Shower Partisine Hoş Geldiniz!” yazabilir. “Aramıza hoş geldin küçük adam!”, “Küçük Hanımefendi aramıza hoş geldin!” gibi sözler yazılarak hazırlanan çikolatalar, konsepte uygun şekilde ikram edilebilir.

İstenen tasarımın kusursuz hazırlanması ve kaplamasının dayanıklı olması gerekir. Hazırlanan bebek süslerinin uzun süreli kullanıma elverişli şekilde sağlam bir yapıda oluşturulması önemlidir. Çünkü akrabalardan, arkadaşlardan ve dostlardan kalan en güzel hediyeler, eski günleri yad etmeyi sağlarlar. Bu nedenle en yakın arkadaşlar, birbirlerinden aldıkları bebek şekerlerini ve süsleri, her zaman saklamayı tercih ederler. En heyecan verici ikramlıklar arasında ise hastane odası için hazırlanan bebek çikolataları yer alır.

Hastane Doğum Odası Bebek Çikolatası

Hastane odalarında yeni doğan ünitelerinin kapılarını süslemek adettendir. Bunu bir de en orijinal tasarımlarla hazırlanmış bebek çikolatası ile taçlandırmak gerekir. Hastane odasına ziyarete gelen kişilere ise çikolata ve kolonya ikramı yapılır. Bunun için özel bebek çikolata setleri satın alınır. Bu, bebeğe hayır duasında ve güzel dileklerde bulunan, ailenin sevincini paylaşan kişilere yapılan bir jesttir.

Hastaneye gelen kişiler için hazırlanan hastane odası bebek çikolatası, bebeği ilk kez görme şerefine nail olanlara ikram edilir. Bebeğin cinsiyetine uygun olarak tasarlanan çikolatalar, doğum gününün en güzel hatıralarını unutulmaz kılar. Çok sayıda satın alınabilen çikolata setleri, kutuları ya da özel tasarım çikolatalar, eve gelen misafirlere tutulmak üzere de hazır bulundurulabilir.

Kaç Adet Alınmalıdır?

Sipariş verirken çikolata adedi, belirtilmesi gereken önemli bir detaydır. Bebek çikolatası adedi, yapılacak mevlide çağrılacak kişiye göre değişir. Bebek çikolata setleri genellikle 50 adetten başlayıp 200 ve daha üstü sayıda sipariş edilebilir. Hatta bazı setlerde bu sayı daha az olabilir. 20 adetten oluşan bebek çikolatası setleri de bulunur.

Dileyenler 20 adetten oluşan bu setlerden 5 tane veya ikram edilecek kişi sayısına göre çok daha fazla sipariş edebilirler. Setler hazırlanırken tercih edilen renkler, pembe ve mavi ağırlıklı olmak üzere her renkte tasarlanabilir. Kız ya da erkek bebek cinsiyetine göre farklı renk seçenekleri bulunsa da kişiye özel tercihler, özel tasarımlarda ön plandadır. Bazı bebek çikolataları için hazırlanan kutular özel kabartmalı şekillerle süslenebilir. Nihayetinde kutu büyüklüğü de çikolata adedine göre değişebilir.

Bebek Çikolatası Fiyatları

Bebek Çikolatası Fiyatları

Seçilen ambalaj türü, süste pleksi olup olmaması, istenen şeker için harcanan süre ve işçilik gibi faktörler fiyatı belirler. Bebek çikolatası fiyatları alınacak çikolatanın adedine göre de değişir. İstenen tasarıma, seçilen malzemenin kalitesine göre bebek çikolataları için fiyat biçilir. Bebek ismine özel olmasının dışında hazırlanan çikolatanın:

 • Dökme çikolata olup olması
 • Üstünde bebek adının yazması
 • Kaplamasının üstünde ekstra süs bulunup bulunmaması
 • Sunumu için özel tasarım kutu seçilip seçilmemesi
 • Kutusu için seçilecek malzeme (mika, plastik, metal)
 • Üretiminde kullanılan malzemeler fiyatı belirleyen önemli etkenler arasında bulunur.

Bebek çikolatası fiyatları ile ilgili belirleyici bir başka faktör ise üretici firmaların fiyat politikalarıdır. Eşsiz tasarım ürünlerinin yer aldığı seçenekler arasında iyi bir piyasa araştırması yaparak size en uygun çikolata modeline karar verebilirsiniz.

Bebek İçin Çikolata Satılan Yerler, Nereden Alınır?

Bebek çikolataları gibi özel hediyelikleri satın almak günümüzde çok daha kolay… “Bebek çikolatası nereden alınır?” diye merak edenler için ilk olarak internette bir araştırma yapmak en doğru tercih olabilir. Bebek çikolatası alacak olanlar, farklı modeller ve çeşitler için fikir sahibi olmak adına, özel bebek şekerlerine göz atabilirler. Firmaların hazırladığı özel bebek çikolataları, her bebeğin adına özel tasarlanabilir.

Öncelikle alanında uzman, oldukça fazla çeşitte çikolata modeline ve süsleme şablonuna sahip firmalar tercih edilmelidir. Şişirme fiyatlar vermeyen, kaliteli üretim yapan özel süsleme şirketlerinden bebek şekerleri alabilirsiniz. Bebek çikolatası sipariş etmek için özel kaplama ve süsleme seçeneklerinin geniş olduğu bir yeri tercih etmek önemlidir. En özel gününüz için kalitesinden emin olduğunuz ve istediğiniz tasarımı yapabilecek, gerekirse referans sahibi bir firma tercih edilmelidir.

Çikolata Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin yaş günü, duası ya da onun için yapacağınız özel bir organizasyonda bebek çikolatası önemli bir ikramlıktır. Bunun için çikolatanın lezzetli olduğundan emin olmak gerekir. Bu nedenle seçim yapmadan önce tadım yapabileceğiniz bir yerle anlaşmanız gerektiğini unutmayın. Paketi ve çikolata şekli ile özgün ve özel tasarımlar yapabilen bir yerle anlaşılması önemlidir.

İşi zamanında yetiştirebilecek, istenen tasarımı özenle yapabilecek, bebeğinizin adını ve istediğiniz yazıyı düzgün yazabilecek bir yerle anlaşmalısınız. Bu sayede organizasyonunuzda tadına doyulmayan bebek şekerlemeleri, uzun yıllar hatırlanacak güzel bir hatıra bırakabilir. Sağlığa zararsız üretim yapıldığından, hazırlanan ürünlerin uzun süre dayanıklı olduğundan emin olunmalıdır. Her mevsim, mevsim şartlarına dayanabilecek olan ürünler satın alınması, mevlitlerinizin, bebek partilerinizin, diş buğdayınızın sorunsuz şekilde geçmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir