Keçe Çanta

“Her yerde karşıma çıkıyor, nedir bu keçe?” diyenler keçe nedir? makalemizi okuyabilirsiniz. Keçe çanta, işlenmiş sentetik ya da yün keçe kullanılarak yapılan tasarım çantalardır. Renkli Hayallerim atölyelerinde hazırlanan birbirinden renkli keçe çanta modellerini sizlerle paylaşacağız. Bu modellere bakarak siz de kendi çantanızı tasarlayabilirsiniz. Keçe çantaları kalın, ince ve yün keçeden yapabilirsiniz. Keçe iğneleme tekniği kullanılarak 3 boyutlu ürünler tasarlayabilirsiniz. Bu tekniğin nasıl yapıldığını öğrenmek için keçe iğneleme nedir? yazımızı okumayı unutmayın.

Keçe bir çok ürünün yapımında kullanılır. Hırka, bluz, etekten, çanta, patik, servis takımları ve kırlent modellerine kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Kolay şekil verilebilen bir ürün olması nedeniyle hayal ettiğiniz tüm tasarımları yapabilirsiniz. Tabii ki de süslemelerde kullanılan keçe ürünleri de unutmamak lazım. Atölyemizde hazırlanan bebek kapı süsü, bebek takı yastığı modellerini ve hediyelikleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Keçeden Çanta Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta kullanabileceğiniz faydalı ürünler tasarlamak sizi çok mutlu edecektir. El becerinizi geliştirerek çok güzel çanta modellerini siz de yapabilirsiniz. Keçe çanta yapımı detaylarını öğrenip, basit modelleri yaparak bu işe başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken 3 mm keçe, ip, yapıştırıcı ve makas almak. Çantaların standart bir ölçüsü ve kalıbı bulunmamaktadır. Kendi kullanım alışkanlığınıza göre istediğiniz modeli yapabilirsiniz.

Keçe çanta yapım aşamaları

  • Kendi ölçülerinizi belirleyin ve kalıbınızı çıkartın.
  • Kalıp ile kestiğiniz keçeleri ip ile birbirine dikin.
  • Kollarını ana gövde üzerine dikin.
  • Üzerine istediğiniz çiçek ve motif ile süsleyin.

Evet bu 4 aşamayı bitirdikten sonra çantanız hazır. Bir kaç tane model yaptıktan sonra kendinizi el cüzdanı, sırt çantası hatta tekerlekli kabin valizi yaparken bulursanız şaşırmayın.

Keçe çanta kalıpları

Hazır kalıp isteyenler alt tarafta yer alan keçe çanta kalıplarını kullanabilirler. Küçük boy, orta boy, büyük boy, battal boy keçe çanta ölçüleri.

Keçeden Çanta Kalıpları
Keçeden Çanta Kalıpları

Kalıp kesim şablonu

Keçe Çanta Kalıbı
Keçe Çanta Kalıbı

Keçeden Çanta Modelleri

Atölyemizde satışını yaptığımız ürünler arasında heybe ve kol çantası modelleri bulunmaktadır. Heybe çantaların kol askıları daha uzundur. 3 mm keçeden kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Fuşya, siyah, saks, kırmızı, mor, bordo, gri renkleri bulunmaktadır.

Keçeden Yapılmış Çanta Örnekleri

Fikir edinmeniz için keçeden çanta modellerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Çanta üzerindeki detaylar ve motifler daha kolay fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir