Lohusa Taçları

Lohusa Taçları

Merhaba, ben Renkli Hayallerim Keçe Dükkanı Atölyesinden Elif.

Bu yazımın konusu kişiye özel olarak hazırlanan lohusa taçları.

Yeni annelerin doğum sonrasında hastanede ve evde kullandıkları lohusa taçlarının değişik modellerini piyasada bulmak artık mümkün. Bizde anne adaylarının bu ihtiyaçlarına cevap vermek adına kişiye özel, isimli ve rengarenk taçlar hazırlamaya karar verdik.

En son adaşım Elif Hanım için hazırlamış olduğum lohusa tacının hazırlanış sürecini sizinle paylaşarak süreci size kısaca özetleyeyim.

Elif Hanım Renkli Hayallerim Atölyesinin instagram hesabı üzerinden bizimle irtibata geçti. İnstagram hesabımızda gördüğü lohusa taçlarıyla ilgili kendisine bilgi verdik. Mevcut lohusa taçlarımızdan daha farklı bir model hazırlama imkanımızın olup olmadığını sordu. Bizde istediği şekilde hazırlayabileceğimizi kendisine ilettik. Elif hanım yakında dünyaya gelecek oğlu Muhammed Emir için kral tacı şeklinde bir kapı süsü yaptırmış ve lohusa tacının da yine kral tacı şeklinde olmasını, ayrıca üzerine “Muhammed Emir’in Annesi” yazdırmak istediğini söyledi. Oğlunun ismi uzun olduğundan taç üzerindeki ismi yukarıda tamamlanmış halinini gördüğünüz şekilde hazırlama fikri yine kendisinden geldi. Renk seçimini de yine kendisi yaptı. Bizim ürünlerin hazırlık aşamasında tercih ettiğimiz yöntem tamamen müşterilerimizin talepleri yönünde tasarımlar yaparak ürünleri hazırlamak olduğu için Elif Hanım’ın tercihleri bize tasarımda kolaylık sağladı. Daha sonra istediği tacı bilgisayarda hazırlayarak kendisinin onayına sunduk.

Yukarıda son halini gördüğünüz şekliyle onayı aldıktan sonra yine bilgisayarda ölçülü olarak şekil ve harflerin kalıplarını hazırladık. Bundan sonraki aşama kalıpların ve harflerin renkli keçelere aktarılması. Harf ve şekillerin şık bir görünüm oluşturması açısından kesimi itinayla yapmak önemli. Kesimi de yaptıktan sonra parçaların birleştirilmesi ve bütün halinde taç üzerine yerleştirilmesi gerekiyor. Oval şekildeki tacın üzerine isimliğimizi yapıştırdık ve ufak bir dikişle de sağlamlaştırdık. WhatsApp üzerinden Elif hanımla irtibat halindeydik ve tacın son halini kendisiyle paylaştık. Kral tacı uçlarına ufak nazar boncukları ekleyebileceğimizi  söyledik ve yine onayını alarak tacımıza en son halini vererek çalışmayı tamamladık.

Sonuç yukarıda gördüğünüz gibi… Küçük ama annnesi için büyük bir anlamı olan bebeğinin isminin de olduğu, kendi istekleri doğrultusunda hazırlanan tacımız ve annesi artık Muhammed Emir’i bekliyor. Şimdiden kendisine sağlıklu, mutlu ve rengarenk bir hayat diliyoruz.

 

Detaylar:

Kullanılan Malzemeler: Renkli ince ve kalın keçeler, renkli iplikler, taç, nazar boncukları, yapıştırıcı…

Kargo ücreti alıcıya aittir. (Kapı süslerimiz ile birlikte lohusa tacı siparişi verilmesi halinde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.)

Not: Fiyatlandırmayı nasıl yaptığımızdan da kısaca bahsetmek istedim. Ürünün fiyatı:  Kul. Malzeme + Emek + Kargo Ücreti(fiyata dahilse)

Ürünlerimizi fiyatlandırırken öncelikle verilen emeği ön planda bulunduruyoruz. Hazırlanan figür ve harflerin sayısı, detayı ve bunlar için harcanan vakti dikkate alarak fiyat belirliyoruz. “El emeği göz nuru” ifadesi kullanılır ya bizimde fiyat belirlerken dikkate aldığımız ilk unsur BU, daha sonra kullanılan malzeme ve varsa diğer maliyetleri ilave ederek ürün fiyatını belirliyoruz.

 

Saygı ve sevgilerimle…

“HAYAL ETMEK SINIRI OLMAYAN BİR SANATTIR. SİZ HAYAL EDİN, BİZ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRELİM.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir